Vítejte na webových stránkách

Provoz od 12. 4.

9.4.2021

Informace k obnovení prezenční výuky od pondělí 12. 4. 2021

• Výuka bude obnovena pro žáky všech ročníků.
  • Přítomnost žáků na prezenční výuce je podmíněna účastí na testování s negativním výsledkem testu.
  • Při vstupu do budovy školy použijte dezinfekci.
  • Pobyt zákonných zástupců a dalších osob v budově školy je třeba omezit na minimum.
  • Po celou dobu pobytu ve škole musí žáci používat respirátor nebo chirurgickou roušku (nesmí být látková rouška, nákrčník, šála, šátek).
  • Povinné testování bude probíhat v pondělí a ve čtvrtek, v tyto dny budou děti přicházet do školy zadním vchodem ke školní družině (ostatní dny hlavním vchodem), půjdou do tělocvičny, kde testování proběhne. Může být přítomen zákonný zástupce a dítěti pomoci. Jinak test provede zaměstnanec školy.
  • Testovat se bude tzv. samoodběrem pomocí neinvazivních testů Antigen Rapid Test Kit, které škola obdržela. Není nutná asistence zdravotnického personálu.
  • MZČR vydalo seznam testů, které je možné k testování ve škole použít. Rodiče si tedy mohou přinést vlastní test ze seznamu výjimek. Podmínkou je vyhledání daného testu v seznamu (bude připraven ve škole), jeho označení (zkontroluje zaměstnanec školy) a otestovat dítě musí zákonný zástupce. V případě nejasného výsledku testu je nutné postup opakovat novým testem.
  • Testování se nemusí účastnit žáci, kteří:

- absolvovali z důvodu onemocnění COVID-19 nařízenou izolaci a karanténu a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem (tato skutečnost musí být doložena potvrzením odběrového místa, či praktického lékaře).

- doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo negativního výsledku POC antigenního testu viru SARS-CoV-2 provedeného na odběrovém místě (toto potvrzení nesmí být starší 48 hodin).

• Do sliznice testovaného se nedostane žádná cizí látka, stěr se provádí ničím nenapuštěnou vatovou tyčinkou. Test je neinvazivní, odběr samotný a manipulace s testem je velmi snadná a hlavně rychlá (výsledky jsou do 15 minut).
  • Pokud se některý žák nebude moci zúčastnit testování v určený den, je nutné jej otestovat v první den jeho přítomnosti. Dále bude pokračovat dle rozvrhu testování s ostatními.
  • Pokud žák nebude přítomen na testování na začátku vyučování, ale dostaví se na vyučování později, test se provede pod dohledem pověřené osoby bezprostředně po příchodu.

·        Vyhodnocení testu:

- pokud je výsledek negativní, žák odchází do třídy.

- pokud je výsledek pozitivní,  je žák umístěn do izolační místnosti, kde počká na příchod rodičů.

- v případě, že se pozitivní test objeví ve skupině testovaných jiný než první den prezenční výuky v daném týdnu (čtvrtek), vztahuje se izolace a opuštění výuky na všechny žáky, kteří byli s pozitivně testovaným v kontaktu v rámci vyučování (vč. školní družiny) v některý z předchozích 2 dnů.

- test se musí vykonat nový, pokud je výsledek nečitelný nebo chybný.

• Prosíme o omluvení a sdělení důvodů každé nepřítomnosti žáka ve vyučování.
  • Při této omluvené absenci škola nebude žákovi zajišťovat distanční způsob vzdělávání dle zákona, ale bude mu poskytovat přiměřenou formu studijní podpory (zasílání materiálů, úkolů e-mailem).
  • Při vzdělávání jsou stále zakázány sportovní činnosti a zpěv. Tyto hodiny budou využity za příhodného počasí k pobytu venku, případně k doplnění, procvičení a upevnění učiva v jednotlivých předmětech.
  • Školní družina bude v provozu pro žáky, kteří jsou do ní zapsáni. Žáci 1. a 4. roč. budou využívat místnost ŠD, žáci 2., 3. a 5. roč. budou v přístavbě MŠ2 s dohledem pedagogického pracovníka. Při vyzvedávání dítěte si proto zazvoňte na MŠ2. I při pobytu ve školní družině musí mít žáci respirátor nebo chirurgickou roušku.
  • Školní jídelna bude od 12. 4. 2021 v provozu. Odhlášení obědů je třeba včas oznámit na č. telefonu přímo do ŠJ: 739 455 236.

PÚ SČPSN

Zvonění

1. hodina: 08:00 - 08:45
2. hodina: 09:00 - 09:45